Okolo Domaše bicyklovalo rekordný počet cyklistov

  • PDF
Užívateľské hodnotenie: / 0
NajhoršíNajlepší 

V sobotu, 6. júla 2013 sa uskutočnil v poradí už šiesty ročník obľúbeného cyklistického podujatia Okolo Domaše. Neuveriteľných 1411 cyklistov prišlo zdolať trať v celkovej dĺžke 38,5 kilometra. Mladí, starí, deti aj celé rodiny.


História podujatia

Cyklopodujatie Okolo Domaše alias 8 Tibeťanov zorganizovalo už po šiesty krát občianske združenie Mega, ktoré zastupuje chatár z Dobrej Martin Pipa s manželkou. Ako hovorí, nápad vznikol sporadicky, keďže trasu okolo Domaše dlhé roky zdolávali na bicykli dlhé roky so svojou partiou chatárov.


Jedného dňa si povedali, že by bolo dobré spropagovať túto peknú trasu širokej verejnosti a tak vlastne vzniklo podujatie, ktorá v priebeu rokov narástlo do dnes už najväčšieho cyklistického podujatia svojho druhu na Slovensku.


Ako hovorí organizátor, pri tomto podujatí nejde o čas ani o zdolávanie rekordov. Cieľom je vychutnať si prírodu a zarelaxovať si v sedle bicykla spolu s priateľmi a rodinou.Tento ročník sa vydaril a už sa tešíme na rok 2014, dodáva Martin Pipa na záver.


Sagan pozdravil cyklistov

Cyklistov pozdravil aj Peter Sagan, ktorý svoj pozdrav nahral tesne pred odletom na slávnu Tour de France. Paradoxne každý účastník dostal od organizátora pekné zelené Saganové tričko.


Bohatý kultúrny program

Na účastníkov cyklotúry čakalo v každom stredisku na Domaši občerstvenie a po príjazde do ciela na Dobrej pred reštauráciou Sofia sa mohli občetstviť guľášom. Polícia predviedla ukážky z kinológie, žrebovala sa zaujímavá tombola ako inak aj s úplne novými bicyklami.


Ľudí zabával kultúrny program v podobe vystúpenia country skupiny BB Country. Po zotmení sa púšťalo video z celého dňa a po skončení hral DJ do neskorých nočných hodín.


Tento rok viac vody v Domaši

V roku 2012 bol akútny nedostatok vody v Domaši. Na štarte sa vtedy zúčastnil prednosta Krajského úradu Životného prostredia pán Miroslav Benko, ktorý verejne cyklistom prísľúbil, že urobia maximum preto, aby sa situácia neopakovala v budúcnosti.


Dnes vieme zhodnotiť, že v Domaši je skutočne dostatok vody a hladina je zastabilizovaná tak, ako už dlhé roky nebola. Prednosta Benko splnil sľub z roku 2012, za čo mu aj cyklisti verejne poďakovali.


ANKETA:


Chatár Jaroslav:

Prišli sme s manželkou ako každý rok. Je to veľmi pekné podujatie a pozdravujem všetkých z Domaše.


Peter z Košíc

Máme malé deti a všetci sme išli na bicykel. Deti sme mali v sedačkách a perfektné počasie vyšlo. Úplne super. Odporúčam každému.


Beáta z Prešova

Prišla som aj so sestrou už včera. Spali sme v kempingu a trasu sme zvládli pomerne dobre. Veľmi sa mi páčil prechod cez priehradný múr, bola som pred 4 rokmi a to sa išlo po ceste. Bola som v zahraničí vždy keď bola táto akcia, lebo tam robím zdravotnú sestru. Tento rok mi to vyšlo a preto som tu. Som nadšená a určite prídem zase. Odporúčam každému.


Viera z Prešova

Musím uznať organizátorom, že akcia sa naozaj podarila. Všetko prebiehalo hladko. Chodím na cyklozrazy a musím povedať, že toto pokojne prirovnám ku cyklopodujatiam v zahraničí. Úrovňou určite. Blahoželám organizátorom. Skutočne, klobúk dole.

Cykloturistika

Rybolov

Vodné športy

uvod3