Na Domaši sa pri búrke potopili dve jachty

  • PDF
Užívateľské hodnotenie: / 0
NajhoršíNajlepší 

 Prevzaté z denníka Prešovský Korzár: Článok obsahuje video. Silný vietor a vlnobitie potopili na Domaši - Dobrej dve jachty. Záchranári sa ich dnes snažili vytiahnuť.  Búrka, ktorá sa prehnala východom Slovenska v noci na utorok, narobila škody aj v rekreačnej oblasti Domaša - Dobrá.

 Silný vietor a vlnobitie potopili dve jachty. Na hladinu sa ich pokúšali popoludní dostať pomocou navijakov a nafukovacích vakov hasiči ako i potápači zo Záchrannej brigády v Humennom.

 

Jednu vyťahovali, druhú označili bójou


"Ide o ťažko potopiteľné plavidlá, ale počas búrky zrejme natiekla do ich vnútra voda, svoje potom urobili aj silný vietor a vlnobitie, v dôsledku čoho sa napokon obe prevrátili. Jedna jachta sa potopila úplne a druhá zostala čiastočne nad hladinou," uviedol pre TASR veliteľ Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru v Humennom Marián Pouchan.


Ako ďalej uviedol, jedno z plavidiel sa podarilo pritiahnuť prostredníctvom navijaka k brehu Domaše.

Hasiči z neho vyberú benzínovú nádrž, lodný motor a začnú s odčerpávaním vody z trupu.


"Zaznamenali sme únik prevádzkových látok z tohto plavidla, ale iba minimálny. Nedá sa povedať, že by išlo o ekologickú havária v tomto prípade," poznamenal Pouchan. 


Druhá jachta zatiaľ zostáva naďalej pod vodnou hladinou. Miesto jej potopenia označili potápači farebnou bójkou. 


"Toto plavidlo je zmonitorované, prevádzkové kvapaliny z neho neunikajú," podotkol veliteľ Záchrannej brigády.


Hasiči sa spolu s potápačmi budú usilovať potopenú loď nadvihnúť z dna špeciálnymi nafukovacími vakmi a následne ju pritiahnuť na breh podobne ako v prvom prípade navijakmi.

 

Búrka poškodila aj pláž


Ostatné jachty ukotvené v rekreačnej oblasti Dobrá nočnému vyčíňaniu počasia odolali. Na jednej z nich sa však odlomil hlavný sťažeň.


Búrka zanechala škody aj na novej pláži Palm Beach v rekreačnej oblasti Dobrá.

  

Cykloturistika

Rybolov

Vodné športy

uvod3