Konečne: Hrádzu Domaše sprístupnia pre verejnosť

  • PDF
Užívateľské hodnotenie: / 0
NajhoršíNajlepší 

Prevzaté z denníka Vranovský Korzár: Od 1. júla tohto roka bude prístupná koruna hrádza vodnej nádrže Domaša. Otvorená bude po celý rok. Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) sprístupní pre verejnosť od 1. júla tohto roka korunu hrádze vodnej nádrže Domaša. Otvorená bude následne po celý rok.

 Ako TASR informoval hovorca SVP Ľuboš Krno, v súvislosti s platným bezpečnostným plánom budú návštevné hodiny na hrádzi počas teplejších mesiacov a v ostatných dňoch roka rozdielne.


"Od 1. mája do 15. septembra bude hrádza prístupná od 8.00 do 20.00 h a od 16. septembra do konca apríla, od 9.00 do 15.30 h," konkretizoval Krno.


Pohyb návštevníkov v areáli vodnej stavby bude možný len po vyznačených trasách v súlade s uvedeným bezpečnostným plánom.


V prípade vyhlásenia povodňových stupňov pre vodné dielo, ako aj pri mimoriadnych situáciách, bude hrádza pre verejnosť neprístupná.

Hrádzu Domaše po prvý raz sprístupnili verejnosti v júli a auguste 2011. Vlani ňou však návštevníci už prechádzať nemohli.


"Pred dvoma rokmi bola hrádza sprístupnená ešte na základe príkazu vtedajšieho ministra životného prostredia Józsefa Nagya. Keďže v tom čase ešte neboli zákonom zadefinované konkrétne prvky kritickej infraštruktúry, sprístupnená bola iba krátkodobo," uzavrel Krno.Cykloturistika

Rybolov

Vodné športy

uvod3