Dnes je štvrtok 17. januára 2019 meniny má Nataša zajtra Bohdana

Vybudovanie kamerového systému v obci Kazimír PDF Vytlačiť
Napísal Administrator   
Utorok, 09 Február 2016 08:53

Žiadosť bola podaná  na Ministerstvo vnútra  v roku 2014. Hlavným cieľom projektu je eliminovať a zabraňovať páchaniu trestnej činnosti vo vybraných lokalitách obce a to predovšetkým v miestach, kde je väčšia koncentrácia a pohyb občanov. Za vybudovaním kamerového systému je snaha posilňovať dozor nad verejným poriadkom. Týmto spôsobom bude zabezpečená ochrana zdravia a majetku obyvateľov a tiež majetku fyzických a právnických osôb pôsobiacich na území obce.

Monitorovacie miesta sú napojené na obslužné pracovisko na obecnom úrade s 24 hodinovou nepretržitou prevádzkou. Od vybudovania kamerového systému očakávame, že občania našej obce, ale i občania zdržujúci a pohybujúci sa po obci si budú vedomí nainštalovaného kamerového zariadenia a z tohto dôvodu sa nebudú dopúšťať páchania kriminality a vandalizmu, respektíve inej protispoločenskej činnosti, pričom sú zároveň informovaní o ochrane svojho majetku pred nezákonným konaním ostatných.

V prvotnej fáze projektu sa nám podarilo nainštalovať 5 kamier v obci, ktoré boli neskôr doplnené o ďalších 5 kusov. Kamery sú vybavené automatickým prepínaním denného a nočného režimu.  Inštalácia kamerového systému nebude vyžadovať prijatie nového zamestnanca. V priestore obslužného pracoviska  je inštalované záznamové zariadenie a LCD monitor, do ktorého je privádzaný signál z kamerového systému. Zakúpené zariadenie - počítač je určený na obsluhu a zálohovanie zaznamenaných videozáznamov v zmysle zákona.

Celkové náklady na projekt činili 17 835 €.

Projekt bol finančne podporený Radou vlády Slovenskej Republiky pre prevenciu kriminality vo výške 14 000 € .

Náklady na kamerový systém hradené z rozpočtu obce Kazimír boli 3835 €.

Projekt bol finančne podporený Radou vlády Slovenskej Republiky pre prevenciu kriminality .