Dnes je sobota 20. januára 2018 meniny má Dalibor zajtra Vincent

Obec Kazimír
Intenzifikácia separovaného zberu komunálneho odpadu v obci Kazimír PDF Vytlačiť
Napísal Administrator   
Piatok, 01 Január 2016 00:00
Realizácia projektu "Intenzifikácia separovaného zberu komunálneho odpadu!" v našej obci - čítaj celý článok
Čítajte viac...
 
Vybudovanie kamerového systému v obci Kazimír PDF Vytlačiť
Napísal Administrator   
Utorok, 09 Február 2016 08:53

Žiadosť bola podaná  na Ministerstvo vnútra  v roku 2014. Hlavným cieľom projektu je eliminovať a zabraňovať páchaniu trestnej činnosti vo vybraných lokalitách obce a to predovšetkým v miestach, kde je väčšia koncentrácia a pohyb občanov. Za vybudovaním kamerového systému je snaha posilňovať dozor nad verejným poriadkom. Týmto spôsobom bude zabezpečená ochrana zdravia a majetku obyvateľov a tiež majetku fyzických a právnických osôb pôsobiacich na území obce.

Monitorovacie miesta sú napojené na obslužné pracovisko na obecnom úrade s 24 hodinovou nepretržitou prevádzkou. Od vybudovania kamerového systému očakávame, že občania našej obce, ale i občania zdržujúci a pohybujúci sa po obci si budú vedomí nainštalovaného kamerového zariadenia a z tohto dôvodu sa nebudú dopúšťať páchania kriminality a vandalizmu, respektíve inej protispoločenskej činnosti, pričom sú zároveň informovaní o ochrane svojho majetku pred nezákonným konaním ostatných.

V prvotnej fáze projektu sa nám podarilo nainštalovať 5 kamier v obci, ktoré boli neskôr doplnené o ďalších 5 kusov. Kamery sú vybavené automatickým prepínaním denného a nočného režimu.  Inštalácia kamerového systému nebude vyžadovať prijatie nového zamestnanca. V priestore obslužného pracoviska  je inštalované záznamové zariadenie a LCD monitor, do ktorého je privádzaný signál z kamerového systému. Zakúpené zariadenie - počítač je určený na obsluhu a zálohovanie zaznamenaných videozáznamov v zmysle zákona.

Celkové náklady na projekt činili 17 835 €.

Projekt bol finančne podporený Radou vlády Slovenskej Republiky pre prevenciu kriminality vo výške 14 000 € .

Náklady na kamerový systém hradené z rozpočtu obce Kazimír boli 3835 €.

Projekt bol finančne podporený Radou vlády Slovenskej Republiky pre prevenciu kriminality . 

Čítajte viac...
 
Pani Jeseň v MŠ PDF Vytlačiť
Napísal Administrator   
Pondelok, 16 November 2015 12:02

Aj tento rok do MŠ zavítala Pani Jeseň. Tento krát ju sprevádzal aj jesenný škriatok, s ktorým deti predviedli rodičom, ale aj starým rodičom niekoľko krásnych piesní.  Rodičia priniesli šaláty, ovocných ježkov a rôzne iné dobroty z ovocia a zeleninky. K tomu prispeli aj naša pani kuchárka a pani vedúca fantastickými nátierkami. Deti ukázali svoju šikovnosť, keď mali pomenovať ovocie a zeleninu, z ktorých boli jedlá pripravené. Potom samozrejme nasledovala ochutnávka všetkého, čo bolo na našom jesennom stole. Úsmevy na všetkých tvárach prezrádzali spokojnosť, radosť a dobrú spoluprácu, čo bolo našou prioritou.

DOVIDENIA O ROK PANI JESEŇ !

Pripravila: Ing. Bernadeta Tomová

     

 

Čítajte viac...
 
« ZačiatokPredošlý12NasledujúcaKoniec »

Stránka 2 z 2

Separovaný zber

január 2018
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Počasie

Ankety

Boli ste niekedy na verejnom zasadnutí zastupiteľstva vašej obce?
 

Kto je online..

Aktuálne máme 54 hosti prítomný