Dnes je sobota 17. novembra 2018 meniny má Klaudia zajtra Eugen

Obec Kazimír
Pasportizácia obecného cintorína - informácia o zriadení novej služby na obecnej stránke PDF Vytlačiť
Napísal Administrator   
Štvrtok, 04 August 2016 13:04

Vážení občania týmto Vám oznamujeme, že obec Kazimír spolu s portálom www.pohrebiska.sk zriadila elektronickú evidenciu hrobových miest oboch miestnych cintorínov. Pomocou tejto služby môžete vyhľadávať zosnulých, hrobové miesta ako aj zobraziť interaktívnu mapu miestných pohrebísk jednoducho prostredníctvom internetu. Položku ''Pasportizácia obecného cintorína'' nájdete v menu Obecné aktivity, v ľavej časti obrazovky. 

 

Čítajte viac...
 
Všeobecné záväzné nariadenie č.2/2016 o nakladaní s komunálnymi odpadmi a s drobnými stavebnými odpadmi na území obce Kazimír. PDF Vytlačiť
Napísal Administrator   
Piatok, 17 Jún 2016 11:15
Stiahnuť *.pdf (veľkosť 440kB )
Čítajte viac...
 
Intenzifikácia separovaného zberu komunálneho odpadu v obci Kazimír PDF Vytlačiť
Napísal Administrator   
Piatok, 01 Január 2016 00:00
Realizácia projektu "Intenzifikácia separovaného zberu komunálneho odpadu!" v našej obci - čítaj celý článok
Čítajte viac...
 
Vybudovanie kamerového systému v obci Kazimír PDF Vytlačiť
Napísal Administrator   
Utorok, 09 Február 2016 08:53

Žiadosť bola podaná  na Ministerstvo vnútra  v roku 2014. Hlavným cieľom projektu je eliminovať a zabraňovať páchaniu trestnej činnosti vo vybraných lokalitách obce a to predovšetkým v miestach, kde je väčšia koncentrácia a pohyb občanov. Za vybudovaním kamerového systému je snaha posilňovať dozor nad verejným poriadkom. Týmto spôsobom bude zabezpečená ochrana zdravia a majetku obyvateľov a tiež majetku fyzických a právnických osôb pôsobiacich na území obce.

Monitorovacie miesta sú napojené na obslužné pracovisko na obecnom úrade s 24 hodinovou nepretržitou prevádzkou. Od vybudovania kamerového systému očakávame, že občania našej obce, ale i občania zdržujúci a pohybujúci sa po obci si budú vedomí nainštalovaného kamerového zariadenia a z tohto dôvodu sa nebudú dopúšťať páchania kriminality a vandalizmu, respektíve inej protispoločenskej činnosti, pričom sú zároveň informovaní o ochrane svojho majetku pred nezákonným konaním ostatných.

V prvotnej fáze projektu sa nám podarilo nainštalovať 5 kamier v obci, ktoré boli neskôr doplnené o ďalších 5 kusov. Kamery sú vybavené automatickým prepínaním denného a nočného režimu.  Inštalácia kamerového systému nebude vyžadovať prijatie nového zamestnanca. V priestore obslužného pracoviska  je inštalované záznamové zariadenie a LCD monitor, do ktorého je privádzaný signál z kamerového systému. Zakúpené zariadenie - počítač je určený na obsluhu a zálohovanie zaznamenaných videozáznamov v zmysle zákona.

Celkové náklady na projekt činili 17 835 €.

Projekt bol finančne podporený Radou vlády Slovenskej Republiky pre prevenciu kriminality vo výške 14 000 € .

Náklady na kamerový systém hradené z rozpočtu obce Kazimír boli 3835 €.

Projekt bol finančne podporený Radou vlády Slovenskej Republiky pre prevenciu kriminality . 

Čítajte viac...
 
Pani Jeseň v MŠ PDF Vytlačiť
Napísal Administrator   
Pondelok, 16 November 2015 12:02

Aj tento rok do MŠ zavítala Pani Jeseň. Tento krát ju sprevádzal aj jesenný škriatok, s ktorým deti predviedli rodičom, ale aj starým rodičom niekoľko krásnych piesní.  Rodičia priniesli šaláty, ovocných ježkov a rôzne iné dobroty z ovocia a zeleninky. K tomu prispeli aj naša pani kuchárka a pani vedúca fantastickými nátierkami. Deti ukázali svoju šikovnosť, keď mali pomenovať ovocie a zeleninu, z ktorých boli jedlá pripravené. Potom samozrejme nasledovala ochutnávka všetkého, čo bolo na našom jesennom stole. Úsmevy na všetkých tvárach prezrádzali spokojnosť, radosť a dobrú spoluprácu, čo bolo našou prioritou.

DOVIDENIA O ROK PANI JESEŇ !

Pripravila: Ing. Bernadeta Tomová

     

 

Čítajte viac...
 
« ZačiatokPredošlý123NasledujúcaKoniec »

Stránka 3 z 3

Separovaný zber

november 2018
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Počasie

       Počasie Kazimír - Svieti.com

Ankety

Čo Vám najviac chýba v našej obci?
 

Kto je online..

Aktuálne máme 34 hosti prítomný